Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Waldek
24-12-2016 15:14
Zdrowych i wesołych świąt dla zawodników field

Rommi
05-08-2016 12:05
Lista przyjętych zgłoszeń: http://archeryfie.
..admore=150

ArGonStrings
03-08-2016 16:29
a jest jakaś możliwość sprawdzenia czy jestem na liście zawodników na te zawody 20.08??

Rommi
09-07-2016 10:33
Już jest

PB
07-07-2016 08:55
III runda PP Field to się odbędzie? Zostało 2 tygodnie, a tu ani komunikatu, ani rejestracji.

Rommi
27-07-2015 22:24
Piotr, masz na priv na FB

Rommi
01-07-2015 10:24
Tak, będą za niedługo.

KIERUZEL
30-06-2015 19:52
Macie jakieś zdjęcia z II Rundy? Krzywi się Strzałka

Archiwum shoutboksa

Łuczniczy weekend w Szczecinie

Rommi dnia 27 maj 2014 Drukuj

KOMUNIKATY

 

 

Uwaga - osoby udające się własnym transportem na II rundę PP Field WA i/lub Wszechstylowe Zawody Łucznicze w Szczecinie 14-15.06.2014, proszone są o wcześniejsze i indywidualne zgłaszanie chęci noclegu w Ośrodku Wypoczynkowym Binowo Park

Rezerwacje zgodnie z Komunikatami Organizacyjnymi przyjmuje Marek Stemplowski, tel. 601 669 529 i/lub email: defender@defender.pl 

Informacja ta nie dotyczy osób podróżujących autokarem w ramach „Łuczniczego weekendu w Szczecinie”

 


"Łuczniczy weekend w Szczecinie"
propozycja przygotowana przez organizatora zawodów UKS KALINKA 51 Szczecin.

 

 

- Zawody II rundy Pucharu Polski w Field WA, 14.06.2014
Komunikat Organizacyjny do pobrania
Lista zgłoszonych zawodników tutaj

 

- Wszechstylowe Zawody Łucznicze, 15.06.2014
Komunikat Organizacyjny wraz z regulaminem zawodów, opracowany przez UKS KALINKA 51 Szczecin, które zostaną zorganizowane 15.06.2014 w Podjuchach k/Szczecina, w dniu następnym po II rundzie Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym Field WA. do pobrania 

List otwarty organizatora zawodów:
do pobrania
 

SZANOWNE BRACTWO ŁUCZNICZE

 W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi Wszechstylowych Zawodów Łuczniczych - WZŁ (Unlimited Archery Competition – UAC) pragnę krótko wyjaśnić jaki jest cel i pomysł na taką rywalizację.

 Każdy z nas ma swój „najlepszy” łuk i „najdoskonalszą” technikę strzelania. Rywalizacja podczas Wszechstylowych Zawodów Łuczniczych ma nam zweryfikować tych śmiałków, którzy maja odwagę współzawodniczyć nie tylko w znanej sobie konkurencji ale przede wszystkim zmierzyć się na obcej dla siebie płaszczyźnie rywalizacji, nieprzewidywalnej i niekomfortowej.

 Rodzaje celów oraz usytuowanie stanowisk strzeleckich staraliśmy się tak dobrać, aby każdy rodzaj łuku i styl strzelania odnalazł i obnażył swoje mocne ale także słabe strony. Na niektórych celach strzelający z osprzętem sportowym będą uzyskiwać przewagę, jednak na kolejnych walory sportowe będą powodowały duże niedogodności. Pomysłowość, szybkość adaptacji do zmiennych warunków, wyobraźnia strzelającego będą istotnie wpływały na wyniki tych, którzy podejmą rywalizację. Dlatego jest tylko podział na tych z celownikiem i na tych bez celownika. W pozostałych czynnikach decydującym walorem jest osobowość i determinacja łucznika.

 

  Z poważaniem – Marek Stemplowski

 

 P.S. Wszystkie cele przećwiczyłem na sobie. Jeżeli nie będziecie „zafiksowani” tylko na swój sprzęt i swój styl strzelania – poradzicie sobie i będziecie mieli dużo satysfakcji


 

- Opis miejsca zawodów łuczniczych

"Uroczysko Mosty"

W Puszczy Bukowej pod Szczecinem, w pobliżu osiedli Podjuchy i Żydowce, stoją sobie pozostałości mostów. Nie ma tu jednak ani rzek, ani wąwozów, nad którymi trzeba było postawić wiadukt.Dotrzeć do tego miejsca można m.in. od ul. Smoczej skręcając w drogę brukowaną tuż za autostradą A6, następnie w prawo tuż za samą strzelnicą i na koniec w lewo.

 Pośród pagórkowatego terenu częściowo porośniętego przez buki, dęby i sosny, będącymi częściowo pozostałościami po wyrobisku i nasypach, znajdują się trzy betonowe konstrukcje mostowe (wiadukty). Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Jeden ma filary w różnym kształcie; inny – z jednej strony jest betonowy, a z drugiej – ceglany. Niektóre mają nawet specjalne wzmocnienia, np. chroniące przed lodem. Bo w tym miejscu zlokalizowany był tajny poligon armii niemieckiej służący do szkolenia wojsk saperskich. Wybudowany (najprawdopodobniej) w latach trzydziestych XX w., działał aż do II wojny światowej.

 

 

- Oferta noclegów i imprez towarzyszących

Zakwaterowanie:

Oferta dotyczy zakwaterowania na Ośrodku Wypoczynkowym Binowo Park Bungalows w dniach 14-15 czerwca 2014 roku. Prawdopodobnie jest to najkorzystniejsza oferta cena-jakość, biorąc pod uwagę, że w tym terminie odbywają się Dni Morza, a także najbliżej od terenu gdzie odbędą się zawody.

Ośrodek Wypoczynkowy Binowo Park położony jest nad jeziorem Glinna tylko 4 km od pola golfowego (gdzie jest restauracja z której można skorzystać, pełne wyżywienie: śniadanie-obiad-kolacja w cenie 65,00zł). Dysponuje ogrzewanymi, całorocznymi domkami, które zostały przytulnie wyposażone.

W każdym z 19 domków znajdują się:

  • dwie sypialnie (jedna z łóżkiem piętrowym, druga z łóżkiem małżeńskim) z oddzielnymi wejściami i łazienkami (prysznic i toaleta).
  • wspólny salon z rozkładaną sofą i aneksem kuchenny ( z podstawowym wyposażeniem kuchennym - talerze, sztućce itp.) wyposażonym w lodówkę i czajnik elektryczny
  • komplet pościeli oraz ręczniki.

Sympatyczne miejsce, można zabrać rodzinkę.

Cena na nocleg wynosi 50,00 złotych od osoby za noc, dla uczestników II rundy Pucharu Polski w Field WA.

Uzupełnienie, 11.04.2014:

Odległość Ośrodka Wypoczynkowego Binowo Park Bungalows od miejsca zawodów ok. 4-5km.
Odległość  Dworca PKP Szczecin Główny do Ośrodka Binowo Park Bungalows ok. 20km.

 

 

Inne atrakcje:

Dni Morza Sail Szczecin 2014
Strona informacyjna (aktualnosci, program, atrakcje, plan)

Jak co roku w drugi weekend czerwca na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbędą się Dni Morza. Jest to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, której towarzyszy zlot żaglowców i oldtimerów. Na wszystkich będą czekać liczne atrakcje. Co roku, na nabrzeżu usytuowanym w centrum miasta, gromadzi tysiące szczecinian i turystów na koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej, pokazie fajerwerków, imprezach sportowo-rekreacyjnych, prezentacjach artystycznych oraz zabawach i konkursach.


W czasie Dni Morza odbywa się wielki Jarmark rozmaitości, z licznymi stoiskami z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi. Odwiedzający z Polski i zagranicy szukają tutaj dobrej zabawy, smacznych potraw i oryginalnych wyrobów rzadko spotykanych w centrach handlowych. Nasi zwiedzający cenią Jarmark za atmosferę i wystawców, u których można nabyć niepowtarzalne przedmioty i spróbować smaków z różnych stron świata.Wały Chrobrego

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - Wały Chrobrego, dawniej Tarasy Hakena. Stąd można obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego.

Najstarsze pisane dzieje tego terenu sięgają XVI stulecia. W 1873 roku rozpoczęło się wyburzanie osiemnastowiecznych fortyfikacji Szczecina. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nadburmistrza Szczecina Hermanna Hakena w latach 1902-05 na miejscu Fortu Leopold uformowano taras widokowy. Z tarasu do brzegu Odry prowadzą szerokie schody po obu stronach których postawiono dwa pawilony służące jako wejścia do – współcześnie utworzonych w pozostałościach fortyfikacji – restauracji. U znajduje się fontanna zdobiona figurami Jana z Kolna i Wyszaka oraz dwie wysokie kolumny stylizowane na latarnie morskie.

W latach 1906-12 w północnej części tarasu zbudowano kompleks architektoniczny dla ówczesnej rejencji szczecińskiej, w którym obecnie mają swoją siedzibę władze województwa zachodniopomorskiego. Ponadto w południowej części Wałów Chrobrego zlokalizowany jest kompleks budynków Akademii Morskiej (z lat 1902-05 i 1918-21) oraz mieszczące się w jednym budynku Teatr Współczesny i Oddział Morski Muzeum Narodowego. Dodatkowo w pobliżu Wałów Chrobrego znajduje się rozległy park.

Całość do pobrania

 

Więcej informacji i pytania kierować do:
Dariusz Barczyk, email: dary68@wp.pl , tel. 530 744 791
Marek Stemplowski, email: defender@defender.pl , tel. 601 669 529

 

- Oferta transportu zorganizowanego dla uczestników "Łuczniczego weekendu w Szczecinie"
Szczegóły dostępne tutaj